Logo SP 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie

 Pasowanie na czytelnika 

Ocena 0/5

We wtorek 24 marca 2026 w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.
Dzieci wysłuchały opowiadania w formie teatrzyku kamishibai „Wypożyczalnia skrzydeł. Opowieść o magii czytania” Iwony Pietrzak-Płachty. Dowiedziały się, że czytając książki można przenieść się do magicznego świata wyobraźni.
Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z zasadami obowiązującymi w bibliotece i sposobem wypożyczania książek. Kolejnym etapem była praca w grupach - układanie bajkowych puzzli, wybieranie do nich właściwego tytułu, a także łączenie fragmentów próśb książki w całość. Najbardziej emocjonującym momentem było rozszyfrowanie kodu do kłódki, którą była zamknięta skrzynia skrywająca skarb – książki.  
Każdy uczeń, przy pasowaniu, otrzymał kartę biblioteczną oraz książkę „Wnuczka antykwariusza” wraz z przewodnikiem dla rodziców pierwszoklasisty „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka - wielki człowiek”.
Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali zakładki do książek, regulamin biblioteki i dyplom dla klasy. 

My, uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy.
I wszystkich wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą!
Przyrzekamy!

E. Gołębiewska

Galeria zdjęć

655752629_1580254623825100_697161872410598060_n 656017068_1580254497158446_5059683733323898183_n 656735828_1580254573825105_6472021057449759449_n 658042550_1580254677158428_2378836017364198505_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności