,,Pomachaj kierowcy”
,,Pomachaj
kierowcy” ![]()
![]()
![]()
to akcja Wielkopolskiej Policji, ![]()
która ma na celu wzajemne zwracanie
na siebie uwagi w relacji kierowca
-pieszy
Dzisiejszego poranka do policyjnych działań zaproszone zostały ,,pierwszaki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie
.
Najpierw dzieci ![]()
wzięły udział w policyjnej prelekcji, gdzie swoją aktywnością pokazały, że tematy związane z bezpieczeństwem nie są im obce![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
.
Następnie ,,pierwszaki” w asyście
udały się na przejście dla pieszych, gdzie doskonaliły zasady bezpiecznego przechodzenia przez
pasy, mogły
pomachać
kierowcy, nawiązać z nim kontakt![]()
wzrokowy, a następnie bezpiecznie przekroczyć jezdnię.
Nawiązanie takiego wzajemnego
kontaktu zwiększa bezpieczeństwo na
przejściu dla pieszych, w szczególności najmłodszych ![]()
uczestników ruchu drogowego.
Niewielki gest, a tak wiele znaczy.
Aleksandra Matecka - Świętek

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!