XVI Ponadpowiatowa Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski
3 października 2025 r. w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie odbył się etap powiatowy już XVI Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. Celem olimpiady jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wyzwalanie aktywności badawczej oraz podejmowanie inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska, a także popularyzacja problematyki ekologii.
I tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza nie zawiedli. W kategorii szkół podstawowych, klas IV-VI wysokie III miejsce zajął Adam Bugajewski, natomiast wyróżnienia otrzymały Maria Wicher i Iga Wylegała. W kategorii klas VII-VIII Mateusz Czwojdrak zajął II miejsce, natomiast Marcelina Domagała miejsce III. Cała Piątka zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 17 października w Pile. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów. Życzymy powodzenia w zmaganiach finałowych!
Janusz Gołębiewski

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!