"EDUKACJA I TERAPIA Z PSEM"
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
W środę 9 i 16 marca odbyły się zajęcia z #FundacjaAnimaniacy. Udział wzięły klasy: 7e, 6a i 7b. Uczniowie kl. 6a i 7b wysłuchali wykładu na temat emocji, potrzeb i zachowań psów ras pierwotnych, stróżujących, myśliwskich, pasterskich, pociągowych, ozdobnych i wielu innych. Dowiedzieli się że retrivery podobnie jak nowofundlandy to psy, które kochają wodę. Retrivery, jak sama nazwa wskazuje, uwielbiają przynosić "zdobycz" wyłowioną z wody. Z kolei nowofundlandy, dzięki swoim wrodzonym umiejętnościom doskonale odnajdują się w ratownictwie wodnym. Uczniowie chętnie zadawali pytania. Wiele radości i pozytywnych emocji wzbudziła zabawa "chodzi lisek koło drogi", a także możliwość bezpośredniego kontaktu z psem Pani prowadzącej zajęcia. Każdy mógł podejść do psa, pogłaskać go lub wydać prostą komendę np. "Podaj łapę",
"Waruj",
, a następnie nagrodzić Tajgę psim "smaczkiem". Klasa 7e miała za zadanie zaprojektować w grupach kolorowe plakaty na jeden z dwóch tematów: 1. Czy pies jest dobrym pomysłem na prezent? 2. Czy warto adoptować psa ze schroniska? Efekty ich pracy poznamy już wkrótce ! ! !![]()
![]()
Magda Ceglarz

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!