Logo SP 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie

Pamięć o Bohaterach – wyraz szacunku i wdzięczności  

Ocena 0/5


Zbliżające się dni listopadowe to szczególny czas refleksji i zadumy nad przemijaniem, ale także moment, w którym wspominamy tych, którzy odeszli, zwłaszcza tych, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość Ojczyzny.
Z tej okazji uczniowie klasy 4a udali się wraz ze swoją wychowawczynią, panią Karoliną Szemczyńską, oraz panią Joanną Milanowicz na cmentarz parafialny oraz pod pomnik poświęcony poległym za Ojczyznę.
W ciszy i skupieniu dzieci zapaliły znicze, oddając hołd tym, którzy zapisali się w historii swoją odwagą i poświęceniem. Szczególną uwagę uczniowie zwrócili na opuszczone groby, na których zapłonęły światła pamięci – symbol szacunku, troski i wdzięczności.
Była to wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu, ucząca młodych ludzi, że pamięć o przeszłości jest fundamentem naszej tożsamości narodowej.
Niech płomień zniczy przypomina, że pamiętamy o tych, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce.  
K. Szemczyńska

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności