Logo SP 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie

ZWYCIĘSTWO NASZEJ SZKOŁY W FINALE WOJEWÓDZKIM TURNIEJU BRD W LESZNIE

Ocena 0/5

Z dumą i radością informujemy, że nasza drużyna zdobyła I miejsce w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 22 maja 2025 r. w Lesznie. Tym samym będziemy reprezentować województwo wielkopolskie w finale krajowym!    

Natomiast Bartosz Wylegała zajął I miejsce w klasyfikacji indywidualnej grupy II i otrzymał piękną nagrodę – rower, który był zasłużonym wyróżnieniem za jego wysoki poziom zaangażowania oraz świetne wyniki.
Drużyna, która wykazała się doskonałą współpracą i determinacją, została uhonorowana podziękowaniami w postaci dyplomów, nagród rzeczowych oraz pucharu, które są symbolem ich wspólnego sukcesu i ciężkiej pracy.

W turnieju uczestniczyło aż 60 drużyn z całej Wielkopolski – po 30 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych:
• Grupa I – uczniowie w wieku 10–12 lat (rocznik 2013),
• Grupa II – uczniowie w wieku 13–15 lat.

Nasza szkoła reprezentowała powiat czarnkowsko-trzcianecki. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą i umiejętnościami w czterech konkurencjach:
- Test wiedzy z przepisów ruchu drogowego – obejmujący znaki drogowe, zasady ruchu, obowiązki rowerzysty.
 - Test z sytuacji drogowych (skrzyżowania) – ocena prawidłowego zachowania na skrzyżowaniach i w codziennych sytuacjach drogowych.
 - Jazda w Miasteczku Ruchu Drogowego – zgodna z przepisami jazda w symulowanych warunkach miejskich.
 - Tor przeszkód – sprawnościowa jazda na rowerze wymagająca precyzji i opanowania.
 - Pierwsza pomoc przedmedyczna – praktyczna wiedza, która może uratować życie.

Turniej odbywał się pod czujnym okiem profesjonalistów. Nad przebiegiem zawodów czuwali:
• funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Lesznie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu,
• przedstawiciele żandarmerii wojskowej, straży pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego,
• oraz sędziowie główni z Automobilklubu Wielkopolskiego i Automobilklubu Leszczyńskiego.

Głównymi organizatorami finału byli: Polski Związek Motorowy oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie.

Podczas oczekiwania na ogłoszenie wyników uczestnicy mogli skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji:  program artystyczny przygotowany przez lokalnych uczniów,  stoiska edukacyjne straży pożarnej i policji  oraz spotkanie z zawodnikami żużlowej Unii Leszno.

Wśród tak silnej konkurencji nasza drużyna pokazała ogromne opanowanie, wiedzę, precyzję i ducha zespołu. Nasz wynik to efekt wielu tygodni przygotowań i wspólnej pracy uczniów oraz opiekuna. Dzięki wygranej w Lesznie, nasza szkoła będzie reprezentować całą Wielkopolskę w ogólnopolskim finale. To ogromne wyróżnienie – i wyzwanie! Przed nami ostatnie dwa tygodnie intensywnych przygotowań – wracamy do testów, ćwiczeń praktycznych, I pomocy i szlifowania szczegółów.
Opiekun drużyny: Krystyna Jęśko

Galeria zdjęć

64a696059291f_o_xlarge 64b6354f1d8b8_o_xlarge 20250522_084038 20250522_084615 20250522_084646 20250522_084707 20250522_085920 20250522_085939 20250522_090916 20250522_091058 20250522_091130 20250522_092548 20250522_092726 20250522_092808 20250522_092900 20250522_093828 20250522_093831 20250522_093939 20250522_114109 20250522_131955 20250522_132137 20250522_132138 20250522_132251 20250522_135733 20250522_140355 20250522_140401 20250522_140843 20250522_140848 20250522_140850 20250522_140853 20250522_142706 20250522_144100 20250522_144410 20250522_145329 20250522_153515 20250522_153653 20250522_153716 20250522_154043 20250522_155942 20250522_160325 20250523_153914 20250523_154010 20250523_155003 dyplom1 dyplom2 il20250523_913080535_xlarge il20250523_913080545_xlarge il20250523_913080619_xlarge il20250523_913080573_xlarge
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności