„Ślubowania nadszedł czas”
Dzisiejszy dzień w naszej szkole rozpoczął się od doniosłej uroczystości, której głównymi bohaterami byli uczniowie klas pierwszych. Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia od pierwszych dni nauki szkolnej. Po niespełna dwóch miesiącach zaprezentowali swoje umiejętności, czym udowodnili, że są już gotowi stać się częścią społeczności szkolnej. Do ślubowania przystąpili uczniowie czterech klas pierwszych, którzy przed zgromadzoną publicznościąślubowali uczyć się pilnie i dobrze wypełniać obowiązki ucznia, dbać o dobre imię szkoły, kochać Ojczyznę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Maćkowiak skierował do uczniów słowa wsparcia oraz życzył im powodzenia na drodze edukacyjnej, następnie dokonał aktu pasowania.
Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili pierwszoklasistów: Burmistrz Miasta Czarnków Pan Andrzej Tadla, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Grębka-Radzi, Przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Czarnkowie Pani Irena Kubiś, Przedstawiciel Firmy Interak Pani Michalina Ewald oraz licznie przybyli rodzice.
Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy wydrukowane przez Drukarnię Interak, legitymacje szkolne, książeczki Szkolnej Kasy Oszczędności pod patronatem Banku Spółdzielczego w Czarnkowie oraz słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.
Do oprawy muzycznej i oświetleniowej wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #Laboratoriaprzyszłości.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!