Logo SP 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie

Spotkanie z pracownikiem Urzędu Miasta

Ocena 0/5

Dnia 1 marca naszą klasę odwiedziła mama naszego kolegi Kostka.
Pani  Anna Adamiak opowiedziała uczniom o działaniach podejmowanych przez Urząd Miasta dla naszego miasta oraz społeczności lokalnej. Pani Anna od 5 lat pracuje w Urzędzie Miasta Czarnków.  Przez 4 lata na stanowisku pozyskiwania środków pozabudżetowych, a obecnie jest inspektorem gospodarki komunalnej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o sposobach utrzymania czystości,  zieleni oraz szaletów miejskich. Przekazano im również wiedzę o monitoringu wizyjnym miasta.  Dzieci głównie zadawały pytania dotyczące aktualnego remontu ulic Czarnkowa. Prowadząca przybliżyła dzieciom również sprawy związane z rozwojem zawodowym, ponieważ  poza pracą w urzędzie pani Anna  pracuje również  jako doradca zawodowy. Dzięki projektom finansowanym ze środków Unii Europejskiej, w czasie indywidualnych i grupowych zajęć ma możliwość pomocy osobom bezrobotnym, poszukującym pracy oraz chcącym się przekwalifikować w znalezieniu swojego miejsca w świecie zawodowym.

To nie nasze ostatnie spotkanie. W maju zostaliśmy zaproszeni na wycieczkę do UM w Czarnkowie. 

Dziękujemy za przekazanie dzieciom niełatwych zagadnień w bardzo ciekawy i  przystępny sposób. 

W. Pilecka
Wych. klasy 2b

 

Galeria zdjęć

IMG_6681 IMG_6682
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności