Spotkanie z pracownikiem Urzędu Miasta
Dnia 1 marca naszą klasę odwiedziła mama naszego kolegi Kostka.
Pani Anna Adamiak opowiedziała uczniom o działaniach podejmowanych przez Urząd Miasta dla naszego miasta oraz społeczności lokalnej. Pani Anna od 5 lat pracuje w Urzędzie Miasta Czarnków. Przez 4 lata na stanowisku pozyskiwania środków pozabudżetowych, a obecnie jest inspektorem gospodarki komunalnej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o sposobach utrzymania czystości, zieleni oraz szaletów miejskich. Przekazano im również wiedzę o monitoringu wizyjnym miasta. Dzieci głównie zadawały pytania dotyczące aktualnego remontu ulic Czarnkowa. Prowadząca przybliżyła dzieciom również sprawy związane z rozwojem zawodowym, ponieważ poza pracą w urzędzie pani Anna pracuje również jako doradca zawodowy. Dzięki projektom finansowanym ze środków Unii Europejskiej, w czasie indywidualnych i grupowych zajęć ma możliwość pomocy osobom bezrobotnym, poszukującym pracy oraz chcącym się przekwalifikować w znalezieniu swojego miejsca w świecie zawodowym.
To nie nasze ostatnie spotkanie. W maju zostaliśmy zaproszeni na wycieczkę do UM w Czarnkowie.
Dziękujemy za przekazanie dzieciom niełatwych zagadnień w bardzo ciekawy i przystępny sposób.
W. Pilecka
Wych. klasy 2b


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!