Wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach
17 kwietnia uczniowie klas: 1C, 1 D, 3 A i 3 D wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach.
W CERiP w Mniszkach zobaczyli warsztaty pokazowe ginących zawodów , najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego, narzędzia, maszyny rolnicze i wiele wiele innych…
Trasa zwiedzania połączona z zajęciami edukacyjnymi prowadzi przez specjalnie przygotowane stanowiska – od kowala, bednarza, stolarza, rybaka, pszczelarza, szewca, praczki do składu kolonialnego, wnętrza dawnej kuchni i klasy szkolnej.
Uczniowie w pracowni u wikliniarza robili wiklinowe wózki, a w pracowni stolarskiej ramki, poznali tez sposób powstawania papieru. Na samym końcu samodzielnie stworzyli świece z wosku pszczelego. Wszystkie przedmioty, które nasi uczniowie zrobili podczas tych praktycznych warsztatów zabrali ze sobą do domu! Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domu.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!