XXIII Turniej Leśny w Sarbi
Dnia 6 października 2022 r. rozegrany został już XXIII Turniej Leśny w Sarbi. Nasza szkoła, jak co roku, wystawiła reprezentację w kategorii klas IV – VI (Marta Błoch, Zofia Wardęga, Lena Zych, Mateusz Czwojdrak). Drużyny musiały zmierzyć się z następującymi konkurencjami:
1)”Leśnik entomolog” – jesienne p[oszukiwania szkodników sosny – teoria i praktyka w jednym.
2)”Wiem jak rośnie las” – hodowla lasu i ochrona przyrody.
3)”Leśnik matematyk” – pomiar drewna średniowymiarowego przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi z podaniem gatunku.
4)”Urządzanie lasu” – naniesienie na mapę analogową punktów zaznaczonych w terenie z jak największą dokładnością.
5)”Darz bór” – gwara łowiecka, rozpoznawanie form poroża u jelenia, sarny, daniela.
6)”Woda w lesie” – rola wody w lesie i w życiu.
Jak można zauważyć zagadnienia okazały się bardzo wymagające i wysoce specjalistyczne. Mimo to, nasza drużyna wykazała się ogromną wiedzą i umiejętnościami, które pozwoliły na zdobycie III miejsca. Oprócz pucharu uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody.
Gratulacje!!!

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!