Logo SP 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie

XXIII Turniej Leśny w Sarbi

Ocena 0/5

Dnia 6 października 2022 r. rozegrany został już XXIII Turniej Leśny w Sarbi. Nasza szkoła, jak co roku, wystawiła reprezentację w kategorii klas IV – VI (Marta Błoch, Zofia Wardęga, Lena Zych, Mateusz Czwojdrak). Drużyny musiały zmierzyć się z następującymi konkurencjami:

1)”Leśnik entomolog” – jesienne p[oszukiwania szkodników sosny – teoria i praktyka w jednym.

2)”Wiem jak rośnie las” – hodowla lasu i ochrona przyrody.

3)”Leśnik matematyk” – pomiar drewna średniowymiarowego przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi z podaniem gatunku.

4)”Urządzanie lasu” – naniesienie na mapę analogową punktów zaznaczonych w terenie z jak największą dokładnością.

5)”Darz bór” – gwara łowiecka, rozpoznawanie form poroża u jelenia, sarny, daniela.

6)”Woda w lesie” – rola wody w lesie i w życiu.

 

Jak można zauważyć zagadnienia okazały się bardzo wymagające i wysoce specjalistyczne. Mimo to, nasza drużyna wykazała się ogromną wiedzą i umiejętnościami, które pozwoliły na zdobycie III miejsca. Oprócz pucharu uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody.

Gratulacje!!!

Galeria zdjęć

1 (1) 1 (2) 311568446_617439186773320_3647640141196034189_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności