11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
To już 103 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby zaznaczyć i podkreślić ważność tego wydarzenia cała społeczność czarnkowskiej „Jedynki” zaangażowała się w przygotowanie obchodów Święta Niepodległości. Już od wtorku uczniowie uczestniczyli w uroczystych apelach, podczas których przypomniano ważne daty z historii Polski oraz działania naszych przodków, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnym, niepodległym kraju.
Równo o godzinie 11:11 w murach szkoły oraz na boiskach rozległy się dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Chłopcy i dziewczęta, nauczyciele i nauczycielki wspólnie odśpiewali hymn Polski.
Nowym pomysłem, ale też sporym wyzwaniem, jakie dopełniło świętowanie niepodległości, była akcja klas 1-3 oraz siódmoklasistów, którzy na boiskach szkolnych ustawili się w napis „Polska” oraz ułożyli „żywą flagę” naszej Ojczyzny.
Relację ze szkolnych obchodów Święta Niepodległości znajdziecie klikając w poniższy link. Zapraszamy!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!