Budujemy model atomu
Uczniowie klas siódmych wzięli udział w projekcie Budujemy model atomu.
Głównym celem projektu było przybliżenie uczniom budowy atomu w sposób przystępny i atrakcyjny. Projekt pozwala również rozwijać kompetencje kluczowe, takie jak:
• praca w grupie,
• planowanie i organizacja pracy,
• prezentacja efektów swojej pracy,
• kreatywne myślenie.
Kreatywność uczniów jest tutaj ogromna, co sprawia, że każdy model jest unikalny.
Uczniowie lepiej rozumieją trudne zagadnienia z chemii, a nauka poprzez działanie okazuje się bardziej efektywna niż tradycyjne metody. Dodatkowo projekt rozwija umiejętności społeczne i buduje pozytywne nastawienie do nauki przedmiotów ścisłych.
Karolina Przytulska


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!