Dziś w SP1 w Czarnkowie odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Edukacja i Terapia z psem” w ramach współpracy z Fundacją Animaniacy z Wronek. Spotkanie poprowadziła Pani Karolina Głowniak-Poniewska z Tajgą, ok. 5 letnią suczką husky adoptowaną ze schroniska. W zajęciach wzięli udział uczniowie kl. 7e i 8b.
Głównym tematem były emocje oraz sygnały uspokajające jakie psy komunikują poprzez swoje zachowanie. Czy wiedzieliście, że psy ziewają, nie tylko wtedy kiedy są zmęczone lub znudzone ale robią to również kiedy się czymś stresują? Okazuje się, że jest wiele takich sygnałów wysyłanych przez nasze domowe psy, których my ludzie często nie dostrzegamy lub nie rozumiemy.
Dziękujemy serdecznie Fundacji Animaniacy za ciekawe spotkanie. Nie możemy się już doczekać kolejnych zajęć!
M. Ceglarz
Poniżej krótka relacja uczennicy: "Dziś tj. w środę 2 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia z psami, Pani opowiedziała nam o tym co robią psy gdy się boją, denerwują oraz opowiedziała nam wiele innych, jednakże równie ciekawych rzeczy. Niektóre z pozytywnych psich zachowań (np. domaganie się o dalsze pieszczoty) mogliśmy dostrzec u suczki rasy husky, przyprowadzonej specjalnie na tę okazję. Zajęcia prowadzone były w przyjaznej atmosferze, lecz niestety czas upłynął bardzo szybko i zanim się spostrzegliśmy zadzwonił dzwonek, oznajmiający koniec lekcji, a co za tym idzie - koniec zajęć. "
Maja Jarzębowska kl. 7e


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!