Każde pokolenie ma swój czas – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Uroczyste apele z okazji zakończenia roku szkolnego rozpoczęły się w naszej szkole już o godz. 9.00. Wszyscy uczniowie wraz z rodzicami uśmiechnięci i zadowoleni przybyli na przedwakacyjne pożegnanie szkoły. Jako pierwsi świadectwa otrzymali uczniowie z klas I-III, następnie starsi koledzy z klas IV-VI. Najstarsi uczniowie z klas VII i VIII pojawili się w auli szkoły tuż przed godziną 11.00. Podczas ostatniego apelu odbyło się pożegnanie tegorocznych ósmoklasistów. Na uroczystości prowadzący powitali Dyrektora szkoły - pana Krzysztofa Maćkowiaka i zaproszonych gości: Posłankę na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - panią Marię Małgorzatę Janyska, zastępcę Burmistrza Miasta Czarnków - pana Krzysztofa Madaja, Przewodniczącą Rady Miasta Czarnków - panią Barbarę Lipską, Przewodniczącego Rady Rodziców - pana Marcina Waśko, Kierownika Działu Kadr firmy STEICO - pana Mirosława Mantaja, emerytowanych i zasłużonych Dyrektorów „Jedynki” - panią Krystynę Maćkowiak i pana Michała Fąkę.
W przemówieniach Dyrektora i gości przebrzmiewały życzenia otwartości na świat, tolerancji wobec drugiego człowieka, umacniania lokalnych więzi i powodzenia w dalszej edukacji.
W części oficjalnej nastąpiło przekazanie pocztu sztandarowego, dokonano wpisu do Księgi Pamiątkowej Szkoły „dusz spragnionych wiedzy” i rozdano świadectw ósmoklasistom.
„Przyjaciel Szkoły” Kierownik Działu Kadr STEICO - pan Mirosław Mantaj wręczył nagrody zwycięzcom w konkursie technicznym inspirowanym twórczością Adama Słodowego. Sponsorami nagród dla laureatów byli pani Bożenna Słodowy i Firma STEICO. Społeczność szkolna uhonorowała osobę wyróżniającą się działalnością wpływającą na pozytywny wizerunek naszej szkoły. Tytuł „Przyjaciela Szkoły” otrzymała pani Poseł Maria Małgorzata Janyska. Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni z powiększającej się galerii naszych Jedynkowych Przyjaciół.
Gdy część oficjalna dobiegła końca, na scenę ostatni raz wkroczyli świeżo upieczeni absolwenci Jedynki. Przedstawili przejaskrawiony obraz szkolnej rzeczywistości, który wywołał salwy śmiechu zgromadzonej widowni.
Każde pokolenie ma swój czas - niektórzy nauczyciele po wieloletniej służbie odchodzą na emeryturę, młodzież dojrzewa i opuszcza szkolne mury, inni pozostaną tu, by kontynuować edukację i rozwijać swoje umiejętności. Czas jest nieubłagalny… Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom szkoły życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!