W KRAINIE BIORÓŻNORODNOŚCI
Uczniowie klasy 3b zdobyli wyróżnienie w ogólnopolskim programie Planeta Energii.
W ramach XI edycji programu uczniowie realizowali misję: KRAINA BIORÓŻNORODNOŚCI. Swoją przygodę rozpoczęli od wyjaśnienia terminów „Co to jest bioróżnorodność?” „Jak chronić bioróżnorodność?” „Co zagraża bioróżnorodności?”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli materiały multimedialne dotyczące bioróżnorodności a podczas zajęć w terenie poznali jej bogactwo. W ramach programu uczniowie przygotowali karmniki dla ptaków, wykonali album przedstawiający wybrane gatunki roślin i zwierząt, brali udział w grach i zabawach dydaktycznych mających na celu poznanie bogactwa bioróżnorodności.
Spotkanie z Planetą Energii było czasem ciekawej przygody i nauki połączonej z zabawą. Realizacja programu wpłynęła na kształtowanie postaw proekologicznych uczniów.
Nagrodą za zrealizowane działania jest „Bio-pakiet”, czyli zestaw zawierający m.in. domki dla owadów, budki lęgowe dla ptaków oraz gry edukacyjne.
Już niedługo w okolicy szkoły powstanie strefa bioróżnorodności, która będzie doskonałym miejscem obserwacji przyrody i z pewnością przyczyni się do zachowania różnorodności biologicznej wokół nas.
Jolanta Jur
.
.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!