W świecie gigantycznych owadów – wycieczka do Owadogigant Parku
Dnia 5 czerwca uczniowie klasy 3b i 3c udali się na wycieczkę do Owadogigant Parku w Lubnicy., który słynie z ogromnych modeli owadów w naturalnym otoczeniu oraz ciekawych zajęć edukacyjnych. Po przyjeździe na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie parku. Wśród atrakcji znajdowały się realistyczne, gigantyczne modele owadów, takie jak mrówki, motyle, pająki, koniki polne czy ważki. Każdy z nich był szczegółowo opisany, co pozwalało nam dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat życia tych stworzeń. Spacer po ścieżkach edukacyjnych w lesie był nie tylko ciekawy, ale również bardzo interesujący. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach paleontologicznych. Pod okiem instruktora uczyliśmy się jak wygląda praca paleontologa. Każdy z nas wykopał gipsowy bloczek, z którego z pomocą specjalnych narzędzi wydobywaliśmy ukryte skamieliny owadów. Była to fascynująca i pouczająca zabawa, która pozwoliła nam poczuć się jak prawdziwi odkrywcy prehistorii. Po warsztatach korzystaliśmy z wielu atrakcji parku: bawiliśmy się na dmuchawcach, zjeżdżaliśmy na zjeżdżalniach, jeździliśmy gokartami i pływaliśmy łódkami. Na koniec zjedliśmy pyszny obiad . Była to udana i pełna wrażeń wycieczka.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!