WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
W dniach 15-16 maja 2025 roku uczniowie kl. Va ,Vb oraz klas czwartych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wrocławia.
Pierwszym punktem zwiedzania było ZOO oraz Afrykarium - oceanarium prezentujące ekosystemy „czarnego lądu”. Następnie udaliśmy się na spacer przy Hali Stulecia i obejrzeliśmy słynne fontanny multimedialne. Zwiedziliśmy również historyczne centrum Wrocławia, poznaliśmy historię i zabytki miasta. Pogoda nam nie sprzyjała, przez większość dnia padał deszcz, co jednak nie przeszkodziło nam w realizacji programu.
Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do miejsca zakwaterowania, gdzie zjedliśmy obiadokolację i odpoczywaliśmy po intensywnie spędzanym dniu.
Na drugi dzień po śniadaniu ruszyliśmy do Sky Tower. Z tarasu widokowego na wysokości 212 metrów podziwialiśmy panoramę miasta .
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie „Panoramy Racławickiej”, słynnego obrazu przedstawiającego bitwę pod Racławicami.
Następnie odwiedziliśmy Centrum Nauki „Hydropolis” , gdzie poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z wodą i środowiskiem .
Około godz.16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Wycieczka była bardzo udana mimo kapryśnej pogody. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc i poszerzyć swoją wiedzę. Z pewnością długo będziemy wspominać te dwa dni spędzone we Wrocławiu.
Iga Wylegała kl. V b


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!