Tęcza w probówce
Klasa 2b uczestniczyła w zajęciach prowadzonych gościnnie przez mamę naszej koleżanki Panią Martę Kępa - nauczycielkę chemii Szkoły Podstawowej im. Polonii Amerykańskiej w Gulczu.
Uczniowie poznali nazwy naczyń chemicznych: zlewka, kolba, pipetka, bagietka.
Pani Marta w ciekawy oraz bardzo przystępny sposób przedstawiła sposób powstawania tęczy. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń: mieszanie barw podstawowych, zmienianie gęstości cieczy oraz tworzenie tęczy w probówce.
Za wspaniałą pracę dzieci zostały nagrodzone medalami oraz słodkim poczęstunkiem kaszkowcem - wypiekiem Pani Marty
Dziękujemy mamie Zojki za wspaniałą lekcję.
Wych. Klasy 2 b
W. Pilecka


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!