Drzwi Otwarte Szkoły w Goraju
Uczniowie z klasy 8a oraz 7b i 7c pod opieką nauczycieli: pani Krystyny Jęśko, pani Aleksandry Mateckiej - Świętek i pana Janusza Gołębiewskiego uczestniczyli 10.04.2024 r. w Drzwiach Otwartych w Zespole Szkół Leśnych w Goraju.
Obecni również byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu, Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Gębicach, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 w Kuźnicy Czarnkowskiej, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie, Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie
Wszystkich zgromadzonych przywitał dyrektor - pan Albert Tabaka oraz Zespół Trębaczy Myśliwskich. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych i pokazach: umiejętności posługiwania się urządzeniami wykorzystywanymi do prac leśnych, gorajskich łuczników oraz ratownictwa medycznego. Ponadto zwiedzali obiekty szkolne: zamek Hochbergów – internat i odnowiony pawilon szkolny oraz Centrum Promocji Lasów Państwowych „Goraj-Zamek”.
Obejrzeliśmy również wystawę zdjęć poświęconą realizacji projektu "Las, leśnictwo bez granic". Chętni uczniowie z poszczególnych szkół mogli spróbować swoich sił w konkursach: przyrodniczym, ortograficznym i plastycznym. Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody i buki „Mądrusie”.
Wyniki Konkursu Przyrodniczego:
· I miejsce Kamil Bąk (SP nr 2 Czarnków)
· II miejsce Julia Pierudzka (SP nr 2 Czarnków)
· III miejsce Hanna Brusiło (Niepubliczna SP w Szwecji)
Wyniki Konkursu Ortograficznego:
· I miejsce Gabriela Chmielewska (Niepubliczna SP w Szwecji)
· II miejsce Kinga Janc (SP w Boruszynie)
· III miejsce Mateusz Kłos (SP nr 1 Czarnków)
Wyniki Konkursu Plastycznego:
· I miejsce Zofia Kowalska, Karina Łątka (SP Kuźnica Czarnkowska)
· II miejsce Zofia Chyzińska, Martyna Grygorcewicz (SP nr 1 Czarnków)
· III miejsce Eliza Avanu, Julia Jessa (SP nr 1 Czarnków)
Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem na dziedzińcu zamkowym.
K. Jęśko


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!