„Jedynka czyta Sienkiewicza”
W czwartek 11 kwietnia br. w murach Sienkiewiczówki odbył się konkurs „Jedynka czyta Sienkiewicza”. Uczniowie klas III - VIII zaprezentowali fragmenty powieści „Potop” Henryka Sienkiewicza. Ciekawa scenografia, kolorowe kostiumy oraz rekwizyty przybliżyły nam epokę z czasów potopu szwedzkiego. Było to prawdziwe święto literatury i historii, której głównym bohaterem był nie tylko nasz Patron, ale wszyscy, którzy oddali się magii jego słów. Uczniowie przystąpili do konkursu bardzo dobrze przygotowani. Płynność czytania, tempo, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych oraz ogólne wrażenia artystyczne stanowiły elementy punktacji. O zwycięstwie zadecydowały minimalne różnice punktowe. My - nauczyciele, jesteśmy dumni z naszych uczniów! Sam Sienkiewicz nie powstydziłby się takich bohaterów! Każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek ufundowany przez firmę Dora Metal.
Laureaci konkursu „Jedynka czyta Sienkiewicza”:
Klasy III – IV
I m. Iga Kurpiel 3b
II m. Marcel Krzyżanowski 3c
III m. Maria Wicher 4a
Klasy V – VI
I m. Aleksander Michalski 5b
II m. Julia Bartol 5d
III m. Kacper Stróżyński 6b
Klasy VII – VIII
I m. Stanisław Redmann 8a
II m. Michał Skawiński 7d
III m. Eryk Sikora 7c
Serdecznie gratulujemy. Wręczenie nagród nastąpi 21 maja podczas obchodów Dnia Patrona
Zespół ds. Patrona


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!