Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w „Jedynce”
Na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tradycje MMBS sięgają 1999 roku, kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, który obchodzony był zawsze w czwarty poniedziałek października. Od 2008 roku przedłużono świętowanie na cały miesiąc – zawsze pod innym hasłem, które jest tematem przewodnim. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Tegoroczne hasło brzmiało „Baśnie i legendy z całego świata”.
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów i umiejętności w konkursach przygotowanych przez bibliotekę szkolną. Klasy młodsze wykonywały okładkę wybranej baśni lub legendy, a starsi przygotowywali rebusy i krzyżówki. Nowością był konkurs fotograficzny „Ubierz się w książkę – seeveface”. Polegał on na zrobieniu zdjęcia z książką tak, aby powstało złudzenie jedności. Ponadto biblioteka zapraszała klasy na spotkania prezentujące księgozbiór biblioteczny. Celem naszych działań było zainteresowanie dzieci książką, a w szczególności baśnią i legendą.
Dziękujemy uczniom za udział i gratulujemy nagrodzonym.
Biblioteka szkolna


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!