Nasza Szkoła aktywnie włączyła się w obchody #AkcjaŻonkile.
Uczniowie klas młodszych oglądali film animowany pt. „Pamięć drobinek” na podstawie opowiadania Zofii Staneckiej, wysłuchali opowiadań „Czelendż” Rafała Witka i „Z ust mi to wyjęła” Pawła Beręsewicza oraz wykonywali papierowe żonkile.
Klasy starsze miały do wyboru propozycje Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN opowiadanie „Będę pisać”, „Takich dwóch jak nas trzech, „Prawdziwi przyjaciele”, „Było, nie ma, jest”.
W klasach siódmych odbyły się zajęcia ph. „Różne oblicza odwagi”. Tegoroczne zajęcia oparte były na sile świadectw oraz relacjach z życia tych, którzy przeżyli czas wojny. Miały na celu kształtowanie empatii, uwrażliwienie na krzywdę i niesprawiedliwość oraz motywowanie do postępowania zgodnie z wartościami dobra, przyjaźni, współczucia, sprawiedliwości.
W tegoroczną akcję włączyły się klasy 3a, 3b, 3d, 4b, 5a, 5b, 5c, 7b, 7c, 7d oraz grupy świetlicowe (ucz. z klas 1a, 2a, 2c).
Dziękujemy nauczycielom za przeprowadzenie zajęć i upamiętnienie 83. rocznicy powstania w getcie warszawskim.
Koordynatorzy akcji w szkole – nauczyciele bibliotekarze
#AkcjaŻonkile
#ŁączyNasPamięć
#MuzeumHistoriiŻydówPolskichPOLIN


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!