DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
W dniu 2 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się uroczysta akademia poświęcona językom obcym oraz 20-leciu istnienia Szkolnego Klubu Europejskiego "Euronałęcz". Pan Dyrektor Krzysztof Maćkowiak powitał zaproszonych na uroczystość gości: zastępcę Burmistrza Pana Krzysztofa Madaja, Panią Agnieszkę Kulesza Prezes Czarnkowsko - Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania, Panią Dorotę Skucińską Prezez Fundacji Gębiczyn oraz Panią Alinę Wawrzyniak z Fundacji Gębiczyn. W trakcie akademii podsumowaliśmy wszystkie konkursy z języka angielskiego oraz niemieckiego, które odbyły się w maju. Laureatom wręczono nagrody i dyplomy. Pani Maria Michałek podsumowała działalność klubu prezentując wszystkie najważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce na przełomie ostatnich 20 lat. Podczas akademii dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki w języku polskim, angielskim, niemieckim oraz ukraińskim. Nasi rówieśnicy z Ukrainy odważnie wystąpili na scenie, a potem wspólnie z innymi artystami wykonali utwór "Podaj rękę Ukrainie". Wzruszający utwór pt. "Nauczmy się żyć obok siebie" wykonała Agata Kulesza. W trakcie uroczystości dokonano także wpisu do Księgi Przyjaciela Szkoły - w tym roku do Księgi wpisana została Pani Alina Wawrzyniak, która przez wiele lat wspópracowała i przygotowywała dla członków Szkolnego Klubu Europejskiego oraz uczniów wielu klas interesujące zajęcia w Fundacji Gębiczyn. Wszystkim artystom gratulujemy występów, a laureatom konkursów życzymy dalszych sukcesów.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!