PODSUMOWANIE XXVI TURNIEJU LEŚNEGO W SARBI
9 października 2025 roku uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w XXVI edycji Turnieju Leśnego. Celem turnieju jest przybliżenie dzieciom i młodzieży czym zajmują się leśnicy, poznanie gatunków roślin i zwierząt żyjących w lesie, a także nauczenie się podstawowych określeń z gwary łowieckiej. W tym roku udział wzięło aż 31 drużyn ze szkół podstawowych położonych w powiatach czarnkowsko-trzcianeckim oraz pilskim. Nasi uczniowie wzięli udział w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej (klasy IV – VI ) drużyna w składzie: Marcinkowska Olena, Guimięga Weronika, Leśnicki Kacper, Bartkowiak Stanisław, zdobyła dobre 5 miejsce – zabrakło zaledwie 2 punktów do podium co świadczy o zaciętej rywalizacji.
W kategorii klas VII – VIII drużyna w składzie: Domagała Marcelina, Pierudzka Natasza, Wardęga Zofia i Czwojdrak Mateusz wywalczyła wysokie 2 miejsce kolejny raz udowadniając wielkie możliwości i potencjał. Wielka szkoda, że ostatni raz reprezentowali naszą szkołę.
Wszystkim uczestnikom turnieju należą się ogromne gratulacje, a młodszej drużynie powodzenia za rok.
Janusz Gołębiewski


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!